fakirler açsa zenginleri yesin

Bu ”çizme çıkarma” meselesi aslında kokuşmuşluğumuzun, boşvermişliğimizin, ”aman banane” deyişimizin ve pörsüşmemizin bir tezâhürü.

*

Toplumsal olarak yaşadığımız cinnetin bir göstergesi. Garipliğin, itilen ve kakılan olmanın ruhta bıraktığı ezilmişliğin tek bir sözde vücut bulması bu.

*

Yaşadığımız toplum mütemadiyen fakirlik, yoksulluk, yoksunluk üretiyor. Lüks ve şatafat belli bir kesim için her geçen gün daha da katmerleşirken, öte yandan bir ailede erkeğin maaşı kira ve fatulara, kadının maaşı ise evin diğer giderlerine anca yetişebiliyor.

*

Ramazan’da veyahut diğer zamanlarda kişisel bazda yapılan maddi yardımlarla toplum bu durumu daha da kanıksıyor. Elinden geleni yaptığı fikriyatıyla o gece yastığa kafasını koyduğunda rahatlıkla uyuyabiliyor.

*

Sistem eleştirisi getirmeden yapılan tüm faaliyetler, sistemin çarkları işlerken çarklara muarız olabilecek tüm herkesin manipüle edilmesine sebebiyet veriyor.

*

Fakirlik ve yoksulluk bir sonuçtur. Bunun altında bir sebep vardır. Sebepleri ortadan kaldırmaya namzet olmadan, sonuç üzerinden edebiyat yapan tüm kişikurumkuruluşdernek sisteme bir sorun teşkil etmez, aksine sistem bunları destekler.

*

İnsanların değil, hayvanların dahi aç kaldığı bir Müslüman toplum söz konusu olamaz. 

*

Evsiz sayısı milyonları bulurken, insanların milyon dolarlık evlerde yaşaması zulümün daniskasıdır.

*

Gelin örgütlenelim. 

*

Ben Pursaklar’dayım ve bu durumu ortaokul çocuklarına anlatabilirim derseniz pazar günü saat 1’de dernekte buluşalım. Yok ben liselerle daha iyiyim derseniz perşembe günü saat 5’de buluşalım. Bebelerle muhattap olamam ben diyorsanız, gelin büyüklere cuma günü saat 8’de anlatın.Anlatma işi beni aşar derseniz gelin bizlere maddi, manevi destek olun. Onu da yapmam diyorsanız sayfanızda yazıların altına isterseniz kendi isminizle yazıp yazılarımızı paylaşın.Günde beş vakit eğilip kalkıyor, on sekiz saat aç kalıyoruz. O sıcağın altında bir mabedin etrafında dolanıp, iki tepe arasında koşturup duruyoruz.

*

Yaptıklarımız hakkını verelim, başka gidecek yerimiz yok abicim. Gelin bu Ramazan eski Ramazanlar bize özensin. ömer burak tek