yüzlerce güzel insan tanıyorum

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de geçen sene 1970 işçi iş cinayetine kurban gitti.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de sokaklarımızda bizim onlara dokunmamızı bekleyen yüz binlerce mazlum, mahsun, masum insan var.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de topraklarımızda bilinen 28 tane nato üssü var.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de fırsatçının, fesatçının, hayının borusu ötüyor her köşede.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de nasıl ırak, libya, suriye parçalandıysa şimdi de iran ve türkiye’yi parçalama planları adım adım işletiliyor.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de bir türlü çözemediğimiz, çözemedikçe de kangren olmaya devam bir kürt sorunu’muz var.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de her sokak başında kan emmeye hazır onlarca banka var.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de vatandaşların bankalara olan kredi kartı ve tüketici kredisi borçları son 15 yılda 64 kat artarak 6.6 milyar liradan yaklaşık 426 milyar liraya yükseldi.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de türkiye’deki vatandaşların taksitli konut borçlarının toplamından oluşan finansal borçları, 2003’de harcanabilir gelirlerinin yüzde 5.5’i kadarken 2013 yılı sonu itibariyle ise bu oran yüzde 55.2’ye kadar yükseldi.

yüzlerce güzel insan tanıyorum, yine de 2003 yılından 2016 yılı sonuna kadar türkiye 321 milyar 617 milyon lirasını sadece faize ödedi.

sadece ben yüzlerce güzel insan tanıyorum. eminim onların da tanıdığı yüzlerce güzel insan vardır. ben acaba ne yapmam gerekiyor da yapmıyorum? veya ne yapıyorum da bu yaptığım tanıdığım yüzlerce insanla güzel bir şey yapmama engel teşkil ediyor? veya biz ne yapmamız gerekiyor da yapmıyoruz. veya işte ne yapıyoruz da bu yaptığımız güzel bir şey yapmamıza engel teşkil ediyor?

ak partili, ülkücü, milli görüşçü, islamcı, anarşist, ulusalcı, marksist, kemalist, kürtçü, alevi, muhafazakar, demokrat, seküler, liberal… her nasıl tanımlıyorsak kendimizi, inanıyorum ki inandıklarımızı samimiyetle ifade edersek düşündüklerimizde yalnız olmadığımızı görürüz. buyrun…